| Evanescence |
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Amy Lee,Sır Perdesini Araladı(Dream Dergisi Temmuz Sayısı Bülteni)

Amy Lee,Sır Perdesini Araladı(Dream Dergisi Temmuz Sayısı Bülteni) Empty Amy Lee,Sır Perdesini Araladı(Dream Dergisi Temmuz Sayısı Bülteni)

Mesaj tarafından nilhan Çarş. Ara. 10, 2008 3:54 am

İlk albümüyle ödül törenlerinin yıldızı olan Evanescence,ikinci albümünü neredeyse bitirdi ve albümün çıkışı için beklemeye başladı.Bu bekleyişte hayranlarından bile daha sabırsız olan bir kişi var.O da Amy Lee'nin ta kendisi!

Kimileri tarafından "ışık hızıyla zirveye tırmanış" olarak adlandırılan bir yükselişle Arkansaslı grup Evanescence dünya çapında büyük bir başarıya imza attı.Tüm dünyada 14 milyon kişi "Fallen" albümünü satın almıştı.Bir numaraya çıkan iki single'ları 'My Immortal' ve 'Bring Me To Life',gruba 2003 Grammy Gecesi'nde En İyi Çıkış Yapan Sanatçı ve En İyi Hard Rock Performansı ödüllerini kazandırdı.Fallen,yüzlerce hafta listelerin en üst sırasında kaldı,altın ve platin albüm sıfatlarını yaklaşık 35 ülkede kazandı ve "Raflarda kalmadı" cümlesinin Evanescence albümü soranlara küresel bir cevap olmasına yol açtı.

Yeni albüm "Open Door" 2006'nın başlarında Los Angeles'ta The Record Plant'ta kaydedildi ve miksajı müzisyenlerce kutsalalan kabul edilen Ocean Way stüdyolarında yapıldı.Albümün özelliklerinden biri eski dost Dave Fortman'in(Ugly Kid Joe'nun gitaristi ve ilk Evanescence albümünün de prodüktörü)dönüşünün müjdelenmesiydi.Ama asıl özelliği,şüphe,kendine saygı,özlem beklenti gibi güçlü duyguları içeren şarkılarla grubun kişisel ve profesyonel gelişimini gözler önüne sermesiydi.Bazı şarkılarda bir de koro bulunmaktaydı ve gitarları eski,küçük bir kilisede kaydedilmişti.

Albümde,Amy Lee'nin güzelim melodileri,derin şarkı sözleri,vurucu vokalleri ve kalbe acı nota dizileri yollayan piyanosunun,Terry Balsamo'nun hızlı ama yine de karşık gitar çalışıyla füzyon yaratması,ilahi bir karışım oluşturuyor ve grubun rock köklerini derinleştirdiğini de kanıtlıyor.

"Bu albümün yapılışı gerçekten yoğun bir süreçte oldu ama bittiğinde temizlenmiş,saflaşmış gibi hissediyorum" diyor Amy Lee." 'Fallen'dan beri çok olgunlaştım.Terry'de mükemmel bir şarkı yazma partneriBambaşka bir ilham ve olasılıklar mertebesine erişmiş gibi hissediyorum kendimi.Son birkaç senede gördüğümüz onca şeyden sonra,güzel ve trajik onca şeyden sonra,şu an çok minnettarım.Çünkü tüm bunlaren fazla aşık olabileceğim müziği yaratmamızı sağladı."

Görünen o ki bu yaz Amy Lee için hayatının en uzun yazı olacak.Neden mi?Cevap basit:Eğer Amy kızımız dünyayı yönetiyor olsaydı( ya da en azından plak şirketleri Wind-Up Records'ı yönetiyor olsaydı),yeni albümleri " Open Door" yarın raflarda olurdu.Ancak maalesef hepimiz,Evanescence hayranları olarak 3 Ekim'i beklemek durumundayız.

"Bu albümün piyasaya çıktığını görmek için ölüyorum!"diyor Amy." 'Fallen'dan beri neredeyse sonsuz bir zaman geçmiş gibi hissediyorum"...Ki,bir kez daha hatırlatmak isteriz Fallen sadece Amerika'da 6.5 milyon sattı!Ancak bu amy için pek de önemli değil gibi,o şu sıralar " Open Door " a kafayı takmış durumda.

BUNLARI BİLMEK LAZIM
Evanescence vokal ve piyanoda güzel Amy Lee,gitarda Terry Balsamo,yine gitarda John LeCompt,basta Will Boyd ve davullarda Rocky Gray'den oluşuyor.

Grup 1990'ların sonunda kuruldu.

Evanescence'nin yayınlanmış 2 EP'si(Extended play nedir için bkz. Dream Dergi Nisan sayısı)ve bir albümleri bulunmakta.

2004 yılında yayınlanan canlı performans DVD'leri Anywhere But home 1 milyondan fazla satış rakamına ulaştı
nilhan
nilhan
Administrator
Administrator

Kadın
İş/Hobiler : müzik, fotoğraf çekmek..
Lakap : nilo
Rep Puanı : 0

https://evatr.yetkin-forum.com